» Zdjęcie miesiąca

<strong>Mistrzyni</strong> Polski – Klaudia Kardasz Mistrzyni Polski – Klaudia Kardasz

» Ciekawostki

Czy wiesz, ze najstarszy medalista igrzysk olimpijskich ma 72 lata?

Najstarszym medalistą igrzysk olimpijskich jest Oscar Swahn ze Szwecji. Zdobył srebrny medal w strzelectwie w 1920 r. na igrzyskach w Antwerpii, mając 72 lata.

czytaj dalej...

» Tagi

» Ciekawostki

Czy wiesz, że ustanowiony został nowy najlepszy wynik na świecie w maratonie ?

Nowy Rekord świata w maratonie z 2013 r. poprawiony 28 września 2014 roku. przez Kenijczyka Dennisa Kimetto w Berlinie  i wynosi  02:02:57. Dennis Kinetto jako pierwszy człowiek na świecie, dystans maratonu pokonał poniżej dwóch godzin i trzech  minut.

czytaj dalej...

93. PZLA Mistrzostw Polski – Białystok 2017

Już jutro Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współudziale Klubu Sportowego Podlasie Białystok i  POZLA w Białymstoku pod kierownictwem Polskiego Związku lekkiej Atletyki, organizuje  93. PZLA Mistrzostwa Polski seniorów które odbędą się na stadionie „Zwierzynieckim” przy ul. Wołodyjowskiego w Białymstoku. Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce w Białymstoku rozegrane zostaną po raz  pierwszy i niewątpliwie będzie to szczególne wydarzenie w województwie podlaskim. Na obiekcie stadionu „ Zwierzynieckiego” nie zabraknie gwiazd światowego formatu takich jak Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki i Anita Włodarczyk w rzucie młotem. Na dystansie 100 m kobiet wystartuje Ewa Swoboda, w kuli Konrad Bukowiecki, w skoku wzwyż kobiet Kamila Lićwinko. Na dystansach biegów średnich zobaczymy Adama Kszczota, Marcina Lewandowskiego i Angelikę Cichocką oraz wiele innych gwiazd Polskiej Lekkiej Atletyki w tym również Wicemistrzynie Polski U23 Darię Zabawską i  Klaudię Kardasz. Na 110 m ppl. wystąpi Dariusz Czykier . Wszystkich sympatyków tej dyscypliny sportu do oglądania  na żywo zmagań naszych lekkoatletów w dniach od 21 do 23 lipca 2017 r.  zapraszają Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Paweł Orpik, Krystyna Danilczyk – Zabawska Prezes Podlaskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki, Prezydent Miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski i Prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryk Olszewski

 

Program minutowy zawodów znajduje się na stronie internetowej:

 

http://www.pzla.pl/zdjecia/zal_i/program-93mps-bialystok2017-ver8_201707181343.pdf

» Główny sponsor

Logo stopka
Klub Sportowy "Podlasie"
15-465 Białystok, ul. Włókiennicza 4
tel. 85 652 05 25, fax. 85 652 05 25
e-mail: info@kspodlasie.pl