» Zdjęcie miesiąca

<strong>Złoty</strong> medal 90PZLA MP Katarzyny RutkowskiejZłoty medal 90PZLA MP Katarzyny Rutkowskiej

» Ciekawostki

Czy wiesz kto jest obecną rekordzistką Polski w skoku wzwyż kobiet w hali?

Kamila Lićwinko  w dniu 21  lutego 2015 r  na 59 Halowych Mistrzostwach Polski  Seniorów w Lekkiej Atletyce po raz kolejny  ustanowiła Nowy Halowy Rekord Polski w skoku wzwyż kobiet .

czytaj dalej...

» Tagi

Czy wiesz, że pierwszym nowożytnym mistrzem olimpijskim w rzucie dyskiem jest Robert Garrett?

Amerykanin Robert Garrett jest pierwszy nowożytny mistrzem olimpijskim w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą. Swój medal w rzucie dyskiem wywalczył przypadkiem – na przekór Grekom, którzy tę dyscyplinę traktowali jako swoja specjalność.

Bardzo dobry występ juniorów w Międzynarodowym Halowym Mitingu Lekkoatletycznym w Venstpils Łotwa

Juniorzy młodsi i juniorzy Klubu Sportowego Podlasie  Białystok i Klubu Sportowego Puszcza Hajnówka  siedemnastego  grudnia 2016 r. z  powodzeniem wystartowali w Międzynarodowym Halowym Mitingu lekkoatletycznym w Venstpils Łotwa  – “Ziemassvētku kauss” izcīņa vieglatlētikā 17.12.2016., Ventspilī.-  zdobywając 9 medali. Pierwsze miejsce w skoku wzwyż juniorów zdobył Moskal Jakub z Podlasia Białystok, pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 2,12 m. Jest to jego nowy rekord życiowy. Na najwyższym podium znalazła się również Jelska Justyna z KS Podlasie, która w biegu na dystansie 1500 m juniorek uzyskała czas 5:01,38 min. Medal złoty w skoku w dal juniorów młodszych zdobył zawodnik Podlasia Białystok Dawid Simoniuk, wychowanek KS Puszcza Hajnówka, który uzyskał wynik 6,28 m. Srebrny medal w biegu na dystansie 1500 m juniorów zdobył Karpiuk Łukasz z KS Puszcza Hajnówka z wynikiem 4:24,71 min, a na dystansie 1500 m w kategorii juniorów młodszych, drugi na linię mety wbiegł zawodnik KS Puszcza Hajnówka Romańczuk Marek, pokonując dystans w czasie 4:28,59 min. Modzelewski Łukasz z KS Podlasie Białystok, dystans 600 m juniorów młodszych pokonał w czasie 1:27,84 min. plasując się na drugiej pozycji. Również drugie  miejsce  na dystansie 300 m zajęła koleżanka klubowa Łukasza, Markowska Natalia uzyskując czas 42,67 sek. Gryc Anna dystans 600 m juniorek pokonała w czasie 1:44,68 min, zdobywając trzecie miejsce,  podobnie jak Augustynowicz Dawid w skoku w dal  juniorów młodszych, który uzyskał wynik 1,75 m. Miejsca poza podium zdobyli Sikorski Piotr z KS Podlasie w biegu na dystansie 60 m  z wynikiem 7,48 sek,  plasując się na piątej pozycji,  i szóste miejsce Kaliszewski Jakub z KS Podlasie w  biegu na dystansie 60 m ppł z wynikiem 8,99 sek.