» Zdjęcie miesiąca

<strong>Złoty</strong> medal 90PZLA MP Katarzyny RutkowskiejZłoty medal 90PZLA MP Katarzyny Rutkowskiej

» Ciekawostki

Czy wiesz skąd się wzięły koła na fladze olimpijskiej?

Na fladze olimpijskiej widnieje pięć splecionych kół w różnych kolorach, symbolizujących przyjaźń mieszkańców i sportowców pięciu kontynentów. Koła zdobią flagę igrzysk olimpijskich od 1912 r. ale motyw ten znany jest ze starożytności.

czytaj dalej...

» Tagi

Dobra postawa juniorów KS Podlasie w 71.Mistrzostwach Polski w Toruniu

71.PZLA Mistrzostwa Polski U20 w lekkiej atletyce za nami, na których bardzo dobrze wypadli zawodnicy KS Podlasie Białystok, zajmując drugie miejsce w punktacji klubowej z ilością 140,5 pkt. Miejsce na pierwszym stopniu podium wywalczył Klub Sportowy RLTE ZTE Radom z ilością 190,0 pkt. Trzecie miejsce zajął AZS UMCS Lublin – 116.0 pkt. Tak wysoka lokata w punktacji drużynowej nie byłaby możliwa bez właściwej postawy zawodników naszego klubu, którzy zdobyli  7 medali.

Złoty medal:

Sztafeta w biegu na dystansie 4×100 m w składzie: Piotr Sikorski, Łukasz Pieńkoś, Maciej Stukan i Artur Dakowicz uzyskując czas 42,25 s.

Medale srebrne zdobyli:

Karolina Łozowska, dystans 400 m pokonała w czasie 53,63 s.-poprawiając swój rekord życiowy

– bieg sztafetowy 4x100m k z wynikiem 47,63 s. w składzie Magdalena Michalewicz, Anna Gryc, Natalia Markowska i Marlena Gola

– bieg sztafetowy 4x 400 m kobiet z wynikiem 3,50,58 min, w składzie Magdalena Michalewicz, Anna Gryc, Natalia Markowska i Karolina Łozowska

Medale brązowe zdobyli:

Marlena Gola w biegu na dystansie 200 m z wynikiem 24,17 s.

Sylwia Ciołko w biegu na dystansie 1500 m z wynikiem 4: 34,63 min – rekord życiowy

Artur Dakowicz w biegu na dystansie 110 m ppł. 14,04 s.

Wpływ na tak wysokie miejsce w punktacji drużynowej mieli również pozostali zawodnicy KS Podlasie, którzy uczestniczyli w Mistrzostwach Polski. Wyniki tych zawodników można znaleźć  w komunikacie zawodów: