» Zdjęcie miesiąca

<strong>Złoty</strong> medal 90PZLA MP Katarzyny RutkowskiejZłoty medal 90PZLA MP Katarzyny Rutkowskiej

» Ciekawostki

Współzawodnictwo Młodzieżowe 2013

Podsumowano wyniki współzawodnictwa w lekkiej atletyce – biegi przełajowe. Klub Sportowy Podlasie Białystok zdecydowanie wygrał tę klasyfikację  z dorobkiem 59 pkt. m-ce klub 3jun 4jmł 5mło Razem 1 KS Podlasie Białystok 36 2 21 59 2 MKS Pogoń Siedlce 18 9 9 36 3 LKS Pszczyna 23 7 1 31

czytaj dalej...

» Tagi

Czy wiesz kto jest obecną rekordzistką Polski w skoku wzwyż kobiet w hali?

Kamila Lićwinko  w dniu 21  lutego 2015 r  na 59 Halowych Mistrzostwach Polski  Seniorów w Lekkiej Atletyce po raz kolejny  ustanowiła Nowy Halowy Rekord Polski w skoku wzwyż kobiet .

Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych SPAŁA, 2014

Juniorzy i juniorzy młodsi, Klubu Sportowego Podlasie Białystok, startowali w Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce, które odbyły się w dniach 23-26.01-2014 r. w Spale. Najlepiej wypadli juniorzy w skoku wzwyż i juniorki w pchnięciu kulą. Złoty medal w skoku wzwyż zdobył Damian Nowicki pokonując poprzeczkę zawieszona na wysokości 2,06, a 4 miejsce w tej konkurencji zajął Bartłomiej Bedeniczuk, który skoczył 2,03. Joanna Bernatowicz w tej konkurencji, pokonała wysokość 1,64 co pozwoliło jej zająć 6 miejsce w kategorii juniorek. Podopieczna Przemysława Zabawskiego, Klaudia Kardasz posyłając kulę na odległość 14,71 zapewniła sobie zwycięstwo w tej konkurencji i tytuł Mistrzyni Polski. Nieco słabiej spisała się jej koleżanka klubowa Daria Zabawska, która zajęła 6 miejsce w tej konkurencji z wynikiem 12,10. Paulina Kajewska w biegu na dystansie 60 metrów juniorek zajęła 6 miejsce pokonując ten dystans w czasie 7,86, a na drugim sprinterskim dystansie zajęła 2 miejsce w finale B uzyskując czas 25,54. Łukasz Lutarewicz w skoku w dal juniorów uzyskał wynik 6,34 plasując się 8 pozycji. Nieco mniej szczęścia mieli juniorzy i juniorki młodsze naszego klubu w skoku wzwyż i w kuli. Aleksandra Suchwałko w pchnięciu kulą uzyskała 13,19 co pozwoliło zająć jej 7 miejsce, a Maciej Grzędziński pokonując poprzeczkę na wysokości 1,85 zajął 8 miejsce w skoku wzwyż. Nieco lepiej w tej konkurencji spisały się nasze dziewczyny. Aleksandra Naumczuk pokonała wysokość 1,60 plasując się na 5 pozycji, a Anna Bernatowicz na 11 pozycji z wynikiem 1,50. W biegu na dystansie 1000 m juniorek młodszych Barbara Skrzypko zajęła 8 miejsce uzyskując czas 3,07,26. Nieco gorzej spisał się Konrad Książyk na dystansie 1000 m juniorów młodszych uzyskując wynik 2, 44,53 i plasując się na 17 pozycji.