» Zdjęcie miesiąca

<strong>Złoty</strong> medal 90PZLA MP Katarzyny RutkowskiejZłoty medal 90PZLA MP Katarzyny Rutkowskiej

» Ciekawostki

Czy wiesz, że ustanowiony został nowy najlepszy wynik na świecie w maratonie ?

Nowy Rekord świata w maratonie z 2013 r. poprawiony 28 września 2014 roku. przez Kenijczyka Dennisa Kimetto w Berlinie  i wynosi  02:02:57. Dennis Kinetto jako pierwszy człowiek na świecie, dystans maratonu pokonał poniżej dwóch godzin i trzech  minut.

czytaj dalej...

» Tagi

Czy wiesz jakie było największe oszustwo w historii maratonu olimpijskiego?

Bohaterem największego skandalu w historii olimpijskiego biegu maratońskiego był reprezentant USA, Fred Lorz. Wycofał się z biegu po 15 km a jednak przybiegł na metę pierwszy. Jak to zrobił?

III Miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski – KS Podlasie Białystok

PZLA Drużynowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce – Finał Tamex Ekstraklasy, odbyły się w niedzielę 03 września 2017 r. w Jeleniej Górze, gdzie bardzo dobrze wypadła ekipa Klubu Sportowego Podlasie Białystok. Zawodnicy naszego klubu uzyskali 137,0 punktów i zapewnili sobie miejsce na trzecim stopniu podium. Miejsce pierwsze zdobyli zawodnicy AZS AWF Warszawa – 158 pkt, a drugie AZS UMCS Lublin 146,5. Zgodnie z regulaminem punkty można było uzyskać tylko i wyłącznie za zdobyte miejsce. Pierwsze miejsca, spośród naszych zawodników zdobyli:

-Daria ZABAWSKA w rzucie dyskiem kobiet (1kg) 56.73 – 9 pkt.

-Kamila LIĆWINKO w skok wzwyż kobiet 1.85 – 9 pkt.

-Damian CZYKIER w biegu na  110 m ppł mężczyzn 13.95  – 9 pkt.

Damian Czykier i Paulina Mikiewicz – Łapińska zdobyli najwięcej punktów. Damian zwyciężył w biegu na dystansie 110 m ppł i czwarte miejsce w biegu na dystansie 400 m ppł z wynikiem 54.11 – 6 pkt., co pozwoliło mu na zdobycie 15 punktów. Paulina Mikiewicz – Łapińska zajęła trzecie miejsce w biegu na dystansie 800 m z wynikiem  2:06.83 – 7 pkt  oraz  drugie na dystansie 1500 m z wynikiem  4:40.38 – 8 pkt- uzyskując łącznie 15 punktów. Wyniki i punktacja można znaleźć pod adresem :