» Zdjęcie miesiąca

<strong>Złoty</strong> medal 90PZLA MP Katarzyny RutkowskiejZłoty medal 90PZLA MP Katarzyny Rutkowskiej

» Ciekawostki

Czy wiesz jakie było największe oszustwo w historii maratonu olimpijskiego?

Bohaterem największego skandalu w historii olimpijskiego biegu maratońskiego był reprezentant USA, Fred Lorz. Wycofał się z biegu po 15 km a jednak przybiegł na metę pierwszy. Jak to zrobił?

czytaj dalej...

» Tagi

Czy wiesz, że ustanowiony został nowy najlepszy wynik na świecie w maratonie ?

Nowy Rekord świata w maratonie z 2013 r. poprawiony 28 września 2014 roku. przez Kenijczyka Dennisa Kimetto w Berlinie  i wynosi  02:02:57. Dennis Kinetto jako pierwszy człowiek na świecie, dystans maratonu pokonał poniżej dwóch godzin i trzech  minut.

Karolina Łozowska twarzą Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży we Wrocławiu

Miesiąc sierpień to środek wakacji i wydawałoby się, że młodzież szkolna odpoczywa. Aktywni sportowo uczniowie klas trzecich gimnazjalnych i pierwszych klas szkół średnich, cały lipiec przygotowywali się do najważniejszej lekkoatletycznej imprezy w bieżącym roku a mianowicie do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbyła się w dniach  od 4 do 7 sierpnia 2016 r we Wrocławiu.  Czołowa zawodniczka Podlasia Białystok – tegoroczna Wicemistrzyni Europy juniorów młodszych z Tbilisi w biegu na dystansie 400 m z wynikiem 54.56 s, niewątpliwie była czołową postacią Mistrzostw Polski we Wrocławiu. Zajęła ona pierwsze miejsce w biegu na dystansie 400 m uzyskując czas 55,81 s.

Miejsca w pierwszej dziesiątce w kraju wywalczyli niżej wymienieni zawodnicy:

– Justyna Jelska z KS Podlasie 4 miejsce w biegu na dystansie 2000 m z przeszkodami, który pokonała w czasie 7; 01,49 min

– 6 miejsce sztafeta 4×400 m juniorek młodszych KS Podlasie Białystok w składzie: Natalia Markowska, Magdalena Michalewicz, Justyna Jelska, i Anna Gryc, która dystans 400 m pokonała w czasie 4; 00,50 min

– Anna Gryc z KS Podlasie Białystok zajęła 8 miejsce w biegu na 400 m ppł. pokonując ten dystans w czasie 64,71 s

– Magdalena Sieńko z KS Podlasie Białystok zajęła 8 miejsce w pchnięciu kulą z wynikiem 12,80 m

– Magdalena Michalewicz z KS Podlasie w biegu na dystansie 400 m z wynikiem 59,48 s miejsce 10

Wyniki pozostałych zawodników biorących udział w Mistrzostwach Polski juniorów młodszych w lekkiej atletyce, rozgrywanych w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży we Wrocławiu znajdują się pod adresem internetowym: