» Zdjęcie miesiąca

<strong>Złoty</strong> medal 90PZLA MP Katarzyny RutkowskiejZłoty medal 90PZLA MP Katarzyny Rutkowskiej

» Ciekawostki

Czy wiesz, że ustanowiony został nowy najlepszy wynik na świecie w maratonie ?

Nowy Rekord świata w maratonie z 2013 r. poprawiony 28 września 2014 roku. przez Kenijczyka Dennisa Kimetto w Berlinie  i wynosi  02:02:57. Dennis Kinetto jako pierwszy człowiek na świecie, dystans maratonu pokonał poniżej dwóch godzin i trzech  minut.

czytaj dalej...

» Tagi

» Ciekawostki

Czy wiesz jakie było największe oszustwo w historii maratonu olimpijskiego?

Bohaterem największego skandalu w historii olimpijskiego biegu maratońskiego był reprezentant USA, Fred Lorz. Wycofał się z biegu po 15 km a jednak przybiegł na metę pierwszy. Jak to zrobił?

czytaj dalej...

Klaudia Kardasz druga w ORLEN CUP

Oglądając transmisję z zawodów lekkoatletycznych Mityng ORLEN CUP 2019 r., który odbył się 4 lutego 2019 r w Łodzi, mieliśmy przyjemność podziwiać rywalizację zawodników z KS PODLASIE BIAŁYSTOK Klaudii KARDASZ i Damiana CZYKIER. Podopieczna trenera Przemysława Zabawskiego w pchnięciu kulą poprawiła swój dotychczasowy rekord życiowy, posyłając kulę na odległość 18,14 m, i zapewniła drugie miejsce w konkursie, za Białorusinka DUBITSKAYA Aliona 18,64. Klaudia pokonała w Łodzi koleżankę z reprezentacji, Mistrzynię Europy z Berlina Paulinę GUBA, która wynikiem 18,10 zakończyła rywalizację na trzeciej pozycji. Bardzo dobrze zaprezentował się również nasz najlepszy płotkarz Damian CZYKIER w biegu na dystansie 60 m ppł. Bieg eliminacyjny w serii I Damian pokonał w czasie 7,70, co jest jego najlepszym tegorocznym wynikiem w sezonie halowym. Finał na swoja korzyść rozegrał Hiszpan ORTEGA Orlando, który przybiegł na linie mety z wynikiem 7,59 a za nim Damian z wynikiem 7,76. Trzecie miejsce wywalczył ŻEBROWSKI Dawid z wynikiem 7,79.

» Główny sponsor

Logo stopka
Klub Sportowy "Podlasie"
15-465 Białystok, ul. Włókiennicza 4
tel. 85 652 05 25, fax. 85 652 05 25
e-mail: info@kspodlasie.pl