» Zdjęcie miesiąca

<strong>Złoty</strong> medal 90PZLA MP Katarzyny RutkowskiejZłoty medal 90PZLA MP Katarzyny Rutkowskiej

» Ciekawostki

Czy wiesz, że pierwszym nowożytnym mistrzem olimpijskim w rzucie dyskiem jest Robert Garrett?

Amerykanin Robert Garrett jest pierwszy nowożytny mistrzem olimpijskim w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą. Swój medal w rzucie dyskiem wywalczył przypadkiem – na przekór Grekom, którzy tę dyscyplinę traktowali jako swoja specjalność.

czytaj dalej...

» Tagi

Czy wiesz kto jest obecną rekordzistką Polski w skoku wzwyż kobiet w hali?

Kamila Lićwinko  w dniu 21  lutego 2015 r  na 59 Halowych Mistrzostwach Polski  Seniorów w Lekkiej Atletyce po raz kolejny  ustanowiła Nowy Halowy Rekord Polski w skoku wzwyż kobiet .

Klaudia Kardasz druga w ORLEN CUP

Oglądając transmisję z zawodów lekkoatletycznych Mityng ORLEN CUP 2019 r., który odbył się 4 lutego 2019 r w Łodzi, mieliśmy przyjemność podziwiać rywalizację zawodników z KS PODLASIE BIAŁYSTOK Klaudii KARDASZ i Damiana CZYKIER. Podopieczna trenera Przemysława Zabawskiego w pchnięciu kulą poprawiła swój dotychczasowy rekord życiowy, posyłając kulę na odległość 18,14 m, i zapewniła drugie miejsce w konkursie, za Białorusinka DUBITSKAYA Aliona 18,64. Klaudia pokonała w Łodzi koleżankę z reprezentacji, Mistrzynię Europy z Berlina Paulinę GUBA, która wynikiem 18,10 zakończyła rywalizację na trzeciej pozycji. Bardzo dobrze zaprezentował się również nasz najlepszy płotkarz Damian CZYKIER w biegu na dystansie 60 m ppł. Bieg eliminacyjny w serii I Damian pokonał w czasie 7,70, co jest jego najlepszym tegorocznym wynikiem w sezonie halowym. Finał na swoja korzyść rozegrał Hiszpan ORTEGA Orlando, który przybiegł na linie mety z wynikiem 7,59 a za nim Damian z wynikiem 7,76. Trzecie miejsce wywalczył ŻEBROWSKI Dawid z wynikiem 7,79.