» Zdjęcie miesiąca

<strong>Złoty</strong> medal 90PZLA MP Katarzyny RutkowskiejZłoty medal 90PZLA MP Katarzyny Rutkowskiej

» Ciekawostki

Współzawodnictwo Młodzieżowe 2013

Podsumowano wyniki współzawodnictwa w lekkiej atletyce – biegi przełajowe. Klub Sportowy Podlasie Białystok zdecydowanie wygrał tę klasyfikację  z dorobkiem 59 pkt. m-ce klub 3jun 4jmł 5mło Razem 1 KS Podlasie Białystok 36 2 21 59 2 MKS Pogoń Siedlce 18 9 9 36 3 LKS Pszczyna 23 7 1 31

czytaj dalej...

» Tagi

Paulina Mikiewicz 18 na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w biegach przełajowych

Stolica Serbii Belgrad, gościła dziś najlepsze zawodniczki i zawodników Europy w biegach przełajowych. Bardzo dobrze w biegu na dystansie 6 km, o tytuł Młodzieżowej Mistrzyni Europy, spisała się  Białostoczanka Paulina Mikiewicz, która na linię mety przybiegła na 18 pozycji, w czasie 20,54. Było to najlepsze miejsce z naszej reprezentacji w tej kategorii wiekowej. W klasyfikacji drużynowej Polska zajęła 6 miejsce. Nieco gorzej spisała się, koleżanka klubowa Pauliny, Katarzyna Rutkowska, która w biegu na dystansie 4 km juniorek zajęła 39 miejsce z czasem 14,09. Lepsza spośród juniorek, naszej reprezentacji, okazała się Zofia Ennaoui z Klubu Sportowego LKS  Lubusz Słubice, która przybiegła na drugiej pozycji w czasie 13,21, zdobywając tytuł Wicemistrzyni Europy juniorek w biegach przełajowych. Zwyciężczyni tego biegu Brytyjka  Emelia Gorecka, linię mety minęła w czasie 13,16. Reprezentacja Polski, w klasyfikacji drużynowej, w tej kategorii wiekowej zajęła 5 miejsce.