» Zdjęcie miesiąca

<strong>Złoty</strong> medal 90PZLA MP Katarzyny RutkowskiejZłoty medal 90PZLA MP Katarzyny Rutkowskiej

» Ciekawostki

Czy wiesz, że pierwszym nowożytnym mistrzem olimpijskim w rzucie dyskiem jest Robert Garrett?

Amerykanin Robert Garrett jest pierwszy nowożytny mistrzem olimpijskim w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą. Swój medal w rzucie dyskiem wywalczył przypadkiem – na przekór Grekom, którzy tę dyscyplinę traktowali jako swoja specjalność.

czytaj dalej...

» Tagi

» Ciekawostki

Czy wiesz jakie było największe oszustwo w historii maratonu olimpijskiego?

Bohaterem największego skandalu w historii olimpijskiego biegu maratońskiego był reprezentant USA, Fred Lorz. Wycofał się z biegu po 15 km a jednak przybiegł na metę pierwszy. Jak to zrobił?

czytaj dalej...

Paulina Mikiewicz Młodzieżową Wicemistrzynią Polski w biegach przełajowych

Bardzo dobrze, na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych, rozegranych 23-11-2013 r. w Lubinie, spisała się nasza zawodniczka Paulina Mikiewicz. Na dystansie 4 km kobiet, minęła linię mety na drugiej pozycji z czasem 12,41 i zdobyła tytuł Młodzieżowej Wicemistrzyni Polski. Tytuł Młodzieżowej Mistrzyni Polski przypadł Aleksandrze Brzezińskiej z MKL Toruń, która uzyskała czas 12,35. Trzecie miejsce w tym biegu zajęła Dominika Napieraj z Klubu Sportowego AZS AWF Wrocław, uzyskując taki sam czas. Bieg ten zaliczany jest do punktacji Grand Prix PZLA w Biegach Przełajowych 2013, w którym Paulina Mikiewicz zajęła I miejsce.
W ramach tych zawodów odbyły się również Eliminacje do Mistrzostw Europy w biegach przełajowych, które odbędą się w dniu 08-12-2013 r. w Belgradzie. Do zawodów tych zakwalifikowała się Paulina Mikiewicz w kategorii młodzieżowej a w kategorii juniorek zakwalifikowała się Katarzyna Rutkowska, która zajęła 3 miejsce wśród juniorek. Niewiele zabrakło do awansu na Mistrzostwa Europy juniorów Maciejowi Bielawcowi, który minimalnie przegrał z Bartoszem Wróbel, albowiem w kategorii mężczyzn Polskę reprezentować może tylko jeden zawodnik.

Młodzieżowa Wicemistrzyni Polski

» Główny sponsor

Logo stopka
Klub Sportowy "Podlasie"
15-465 Białystok, ul. Włókiennicza 4
tel. 85 652 05 25, fax. 85 652 05 25
e-mail: info@kspodlasie.pl