» Zdjęcie miesiąca

<strong>Złoty</strong> medal 90PZLA MP Katarzyny RutkowskiejZłoty medal 90PZLA MP Katarzyny Rutkowskiej

» Ciekawostki

Czy wiesz skąd się wzięły koła na fladze olimpijskiej?

Na fladze olimpijskiej widnieje pięć splecionych kół w różnych kolorach, symbolizujących przyjaźń mieszkańców i sportowców pięciu kontynentów. Koła zdobią flagę igrzysk olimpijskich od 1912 r. ale motyw ten znany jest ze starożytności.

czytaj dalej...

» Tagi

Czy wiesz, że pierwszym nowożytnym mistrzem olimpijskim w rzucie dyskiem jest Robert Garrett?

Amerykanin Robert Garrett jest pierwszy nowożytny mistrzem olimpijskim w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą. Swój medal w rzucie dyskiem wywalczył przypadkiem – na przekór Grekom, którzy tę dyscyplinę traktowali jako swoja specjalność.

Rekord Polski Kamili Lićwinko (Stepaniuk) w skoku wzwyż 1,96

Niedziela 22 stycznia 2014 r. będzie z pewnością niezapomnianym dniem Kimili Lićwinko i jej fanów. Otóż tego dnia w 12. Internationales Springer-Meeting w Cottbus, rywalizowała w skoku wzwyż, miedzy innymi z medalistką Mistrzostw Świata w Moskwie Hiszpanką Ruth Beitia i 3-krotną mistrzynią Niemiec Marie-Laurence Jungfleisch. Zawodniczka KS Podlasie Białystok w pierwszej próbie pokonała wysokości: 1.80-1.84-1.88-1.90 -1,92 i  1,94. Kolejna wysokość 1, 96 sprawiła Kamili nieco kłopotów, pokonała ją w trzeciej próbie, ustanawiając nowy rekord Polski w hali. Poprzedni rekord 1, 95, sprzed trzydziestu lat należał do Danuty Bułkowskiej. Niedzielny konkurs zakończył się zwycięstwem Ruth Beitia na wysokości 1, 98, która poprzeczkę na 1, 96 strąciła dwukrotnie i w  trzecim skoku pokonała ją  na wysokości 1,98. Na drugiej pozycji uplasowała się Marie-Laurence Jungfleisch, która poprzeczkę na 1, 96 pokonała w drugiej próbie.  Nasza zawodniczka tym razem musiała zadowolić się trzecim miejscem. Pokonanie poprzeczki zawieszonej na 1,98 po pierwszej nieudanej próbie, Kamila odłożyła na inne zawody. Białostoczanka wyprzedziła dwie medalistki ostatnich mistrzostw Europy, czwartą – Rosjankę Irinę Gordiejewą (rekord życiowy 2.04) 1.92 i szóstą – Szwedkę Emmę Greek Tregaro (RŻ 2.01)1.88. Rodaczka Kamili Urszula Domel-Gardzielewska zaliczyła wysokość 1.80 zajmując dziesiątą lokatę . Wynik uzyskany przez Kamilę Lićwinko, daje jej przepustkę na Mistrzostwa Świata, które odbędą  się w Sopocie.Stepaniuk K