» Zdjęcie miesiąca

<strong>Złoty</strong> medal 90PZLA MP Katarzyny RutkowskiejZłoty medal 90PZLA MP Katarzyny Rutkowskiej

» Ciekawostki

Czy wiesz jakie było największe oszustwo w historii maratonu olimpijskiego?

Bohaterem największego skandalu w historii olimpijskiego biegu maratońskiego był reprezentant USA, Fred Lorz. Wycofał się z biegu po 15 km a jednak przybiegł na metę pierwszy. Jak to zrobił?

czytaj dalej...

» Tagi

» Ciekawostki

Czy wiesz, że ustanowiony został nowy najlepszy wynik na świecie w maratonie ?

Nowy Rekord świata w maratonie z 2013 r. poprawiony 28 września 2014 roku. przez Kenijczyka Dennisa Kimetto w Berlinie  i wynosi  02:02:57. Dennis Kinetto jako pierwszy człowiek na świecie, dystans maratonu pokonał poniżej dwóch godzin i trzech  minut.

czytaj dalej...

90 PZLA Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych – ŻAGAŃ 2018

Zawodniczki Klubu Sportowego Podlasie Białystok, z grupy Tomasza Dąbrowskiego, odniosły duży sukces w 90 PZLA Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych, które odbyły się w sobotę 17 marca 2018r. na terenie pięknego Parku Książęcego Lobkowitzów w Żaganiu.  Wszystkim zawodnikom towarzyszyła mroźna, iście zimowa pogoda z opadami śniegu.  Aura pogodowa nie wywarła większego wrażenia na naszych zawodniczkach i zawodnikach.  Na dystansie 5 km kobiet triumfowała Katarzyna Rutkowska, która niezagrożona minęła linię mety z przewagą około 100 m. Kolejna z naszych zawodniczek Anna Gosk zameldowała się na 4 pozycji. Nieco później, jako szósta linie mety minęła Paula Kopciewska. Paulina Mikiewicz Łapińska przybiegła na 10 pozycji a na pozycji 16 zameldowała się Izabela Parszczyńska. Indywidualne sukcesy naszych zawodniczek miały wpływ na punktację drużynową. Wśród kobiet, zajęły one pierwsze miejsce z ilością 10 punktów i zdobyły złoty medal, wyprzedzając zawodniczki Klubu Sportowego AZS AWF Kraków, które uzyskały 25 punktów a na trzeciej pozycji Klub Sportowy MKL Szczecin z ilością 55 punktów. Na 4 km mężczyzn z powodzeniem wystartował Andrzej Jankowski KS Podlasie, który przybiegł na linię mety na 12 pozycji.

Dobrze wypadli również nasi pozostali zawodnicy w kategorii juniora (U20) i juniora młodszego (U18). Na dystansie 2 km (U20) K, jako piąta przybiegła Justyna Jelska, Na dystansie 4 km w tej kategorii wiekowej, na 8 pozycji ukończyła bieg Diana Karpiuk. Damian Wnorowski w biegu na dystansie 3 km (U20) przybiegł na linię mety na 14 pozycji a Ramzes Mosiej na pozycji 20 w biegu na dystansie 6 km (U20). Patryk Mnich startujący w biegu na dystansie 3 km w kategorii (U18), ukończył bieg na 20 miejscu.

Komunikat zawodów znajduje się pod adresem internetowym:

90PZLA_MPw_b_p_Żagań

» Główny sponsor

Logo stopka
Klub Sportowy "Podlasie"
15-465 Białystok, ul. Włókiennicza 4
tel. 85 652 05 25, fax. 85 652 05 25
e-mail: info@kspodlasie.pl