» Zdjęcie miesiąca

<strong>Złoty</strong> medal 90PZLA MP Katarzyny RutkowskiejZłoty medal 90PZLA MP Katarzyny Rutkowskiej

» Ciekawostki

Czy wiesz skąd się wzięły koła na fladze olimpijskiej?

Na fladze olimpijskiej widnieje pięć splecionych kół w różnych kolorach, symbolizujących przyjaźń mieszkańców i sportowców pięciu kontynentów. Koła zdobią flagę igrzysk olimpijskich od 1912 r. ale motyw ten znany jest ze starożytności.

czytaj dalej...

» Tagi

Czy wiesz jakie było największe oszustwo w historii maratonu olimpijskiego?

Bohaterem największego skandalu w historii olimpijskiego biegu maratońskiego był reprezentant USA, Fred Lorz. Wycofał się z biegu po 15 km a jednak przybiegł na metę pierwszy. Jak to zrobił?

Czwarte miejsce Podlasia na Olimpiadzie Młodzieży

Od 13 do 15 lipca 2014 r.młodzi lekkoatleci Podlasia walczyli na XX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży we Wrocławiu. Spośrod naszych lekkoatletów najlepiej spisał się Maciej KOLENDO, który wynikiem 61.77 wywalczył srebrny medal i poprawił swój rekord życiowy. Kolejny medal wywalczył  Bartosz CHOJNOWSKI w skoku w dal, skacząc na odległość 6.80 zajął trzecie miejsce i zdobył brązowy medal. Czwarte miejsce wywalczyła męska sztafeta 4×100 m mężczyzn w składzie Michał KRUTUL,  Gerard KLUZ, Bartosz CHOJNOWSKI i Karol BAGAN. Dobrze na dystansie 2000 m z przeszkodami  juniorów mł .pobiegł  Konrad KSIĄŻYK, który przybiegł na linię mety na piątej pozycji  z czasem 6:13.93.Aleksandra Naumczuk  w skoku wzwyż pokonała poprzeczkę na wysokości 165 cm i zajęła szóste miejsce. Nieco gorzej wypadła jej koleżanka klubowa  w rzucie oszczepem (500 g) zajęła ósme miejsce`z wynikiem 39.86. Uzyskane wyniki wymienionych  i innych zawodników Podlasia Białystok, pozwoliły na zajęcie czwartego miejsca w punktacji klubowej. Uzyskaliśmy łącznie 67,0 pkt ustępując miejsca na podium 1. SL WKS Zawisza Bydgoszcz  73.0 pkt, 2 miejsce MKS-MOS Płomień Sosnowiec  72.0 i 3 miejsce UKS Orkan Środa Wlkp. 67.0 pkt.

DSC_1629 DSC_1652 DSC_1688DSC_0052 DSC_0065 DSC_0994 DSC_1081 DSC_1728 DSC_1740 DSC_1744