» Zdjęcie miesiąca

<strong>Złoty</strong> medal 90PZLA MP Katarzyny RutkowskiejZłoty medal 90PZLA MP Katarzyny Rutkowskiej

» Ciekawostki

Czy wiesz jakie było największe oszustwo w historii maratonu olimpijskiego?

Bohaterem największego skandalu w historii olimpijskiego biegu maratońskiego był reprezentant USA, Fred Lorz. Wycofał się z biegu po 15 km a jednak przybiegł na metę pierwszy. Jak to zrobił?

czytaj dalej...

» Tagi

Czy wiesz, ze najstarszy medalista igrzysk olimpijskich ma 72 lata?

Najstarszym medalistą igrzysk olimpijskich jest Oscar Swahn ze Szwecji. Zdobył srebrny medal w strzelectwie w 1920 r. na igrzyskach w Antwerpii, mając 72 lata.

Dobra postawa Zawodników Podlasia na Mistrzostwach Polski Seniorów

Szczecin gościł najlepszych polskich lekkoatletów na 90 Mistrzostwach Polski Seniorów, które odbyły się w dniach od 29 do 31-07-2014r. Spośród startujących zawodników bardzo dobrze spisali się lekkoatleci KS Podlasie Białystok.
Srebrne medale zdobyli:
1. Kamila LIĆWINKO, KS Podlasie, w skoku pokonała poprzeczkę na wysokości 1, 92
2. Wojciech NOWICKI, KS Podlasie, w rzucie młotem z wynikiem 76.14
3. Sztafeta KS Podlasie Białystok w składzie Łukasz WILAMOWSKI, Grzegorz KOSSAKOWSKI, Kamil BIJOWSKI i Kamil KRYŃSKI dystans 4×100 m pokonała w czasie 40.65.
Medale brązowe:
1. Damian ROSZKO, Ks Podlasie Białystok, dystans 5000m pokonał w czasie 14:19.97
2. Paulina Mikiewicz, KS Podlasie Białystok, 800 metrów pokonała w czasie 2:03.87

3. Łukasz Parszczyński, KS Podlasie, dystans 3000 metrów z przeszkodami przebiegł w czasie 8:31.68
4. Damian Czykier, KS Podlasie Białystok, dystans 110 m ppł. przebiegł w czasie 13.73
Pozostali zawodnicy, którzy zajęli miejsca w pierwszej dwunastce: POPOWSKA Ewelina, KS Podlasie Białystok, 4 miejsce na dystansie 100 metrów kobiet z wynikiem 11,78, sztafeta KS Podlasie Białystok w składzie; Ewelina POPOWSKA, Paulina KAJEWSKA, Monika DMOCHOWSKA i Karolina ŁOZOWSKA zajęła na dystansie 4×100 m kobiet 5 miejsce pokonując ten dystans w czasie 47,41. Piąte miejsce w trójskoku zajął DUDEK Marcin z KS Podlasie Białystok z wynikiem 15,38. Kamil Kryński na dystansie 200 m zajął 5 miejsce w czasie 21,29. Szóste miejsce w trójskoku kobiet zajęła Karolina Markiewicz z KS Podlasie Białystok skacząc na odległość 12,80. Paulina Mikiewicz dystans 1500 m pokonała w czasie 4: 16,68 i zajęła 6 miejsce. Na dystansie 3000 m z przeszkodami kobiet Izabela Zaniewska przybiegła również na 6 pozycji uzyskując czas 10:27.33. MILEWSKI Piotr w skoku wzwyż pokonał poprzeczkę na wysokości 2,04 zajmując 8 lokatę. Kamil Kryński, nękany kontuzjami w okresie przygotowań, dystans 100 m pokonał w czasie 10,55 i zajął 9 miejsce. Sandra Malinowska w rzucie młotem kobiet zajęła 9 miejsce z wynikiem 54,99. SAWCZYŃSKI Piotr KS Podlasie Białystok zajął 9 miejsce w skoku wzwyż pokonując poprzeczkę na wysokości 2 m. W rzucie oszczepem Krzysztof Szalecki uzyskał wynik 68,42 i zajął 10 miejsce. Ania Gosk przybiegła na linie mety na 10 pozycji pokonując dystans 3000m z przeszkodami w czasie 11:13,14. Dystans 200 m POPOWSKA Ewelina pokonała w czasie 24.29 i zajęła 12 miejsce. W Punktacji klubowej zawodnicy Klubu Sportowego Podlasie Białystok zajęli 5 miejsce uzyskując 417,5 pkt.