» Zdjęcie miesiąca

<strong>Złoty</strong> medal 90PZLA MP Katarzyny RutkowskiejZłoty medal 90PZLA MP Katarzyny Rutkowskiej

» Ciekawostki

Czy wiesz, że pierwszym nowożytnym mistrzem olimpijskim w rzucie dyskiem jest Robert Garrett?

Amerykanin Robert Garrett jest pierwszy nowożytny mistrzem olimpijskim w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą. Swój medal w rzucie dyskiem wywalczył przypadkiem – na przekór Grekom, którzy tę dyscyplinę traktowali jako swoja specjalność.

czytaj dalej...

» Tagi

Czy wiesz jakie było największe oszustwo w historii maratonu olimpijskiego?

Bohaterem największego skandalu w historii olimpijskiego biegu maratońskiego był reprezentant USA, Fred Lorz. Wycofał się z biegu po 15 km a jednak przybiegł na metę pierwszy. Jak to zrobił?

Drugie miejsce lekkoatletów Podlasia Białystok w 69 Mistrzostwach Polski Juniorów

Trzy dni zmagań młodych lekkoatletów w 69. Mistrzostwach Polski Juniorów w Białej Podlaskiej  za nami. Zawodnicy Klubu Sportowego Podlasie zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Już w pierwszym dniu Mistrzostw zdobyliśmy dwa złote medale, jeden Artura Wasilewskiego, który dystans 100m pokonał w czasie 10,67s. Kolejny złoty medal przypadł Klaudii Kardasz, która zdominowała rywalki posyłając kule na odległość 16,13m. Kolejne dobre miejsca w tej konkurencji to 5. miejsce Urszuli Polak z wynikiem 12,50m, a Anna Jaroszewicz 6. miejsce 11,87m. Srebrny medal w skoku w dal zdobył Bartosz Chojnowski, który skoczył na odległość 7,22m. Srebrny medal wywalczył również Paweł Suproń w biegu na 110 m ppł, który uzyskał czas 14.27s oraz sztafeta 4×400 m mężczyzn w składzie Arkadiusz MARGOL, Artur WASILEWSKI,  Mariusz AMBROZIAK i Adam WASILEWSKI, która dystans 1600m pokonała w czasie 3:17.48 min. Brązowy medal wywalczył Mateusz Strzeszewski, posyłając oszczep na odległość 63,64m oraz sztafeta 4×100 m, w składzie Kuba Głuchowski, Adam Wasilewski, Artur Wasilewski i Paweł Suproń, która dystans 400 m pokonała w czasie 41,54s. Zdobyte medale i wysokie miejsca pozostałych naszych lekkoatletów pozwoliły na uzyskanie 182 punktów i zajęcie II miejsca w klasyfikacji klubowej. I miejsca na podium ustąpiliśmy jedynie  CWZS Zawisza Bydgoszcz, która zdobyła 258 punktów. Trzecie miejsce zajął Klub Sportowy MKS MOS Wrocław z ilością 98 punktów.

Inne ciekawe wyniki naszych reprezentantów

4 miejsce Anny Jaroszewicz w rzucie dyskiem  41.54m

5 miejsce Kamila Popowskiego w trójskoku 14.24m

5 miejsce Barbary Skrzypko w biegu na 800m z wynikiem  2:14,45min

6 miejsce Adama Wasilewskiego w biegu na dystansie 400m z wynikiem 49,02s

6 miejsce Sztafety 4×100 kobiet z wynikiem 51,36s. Nasze Panie wystąpiły w składzie: Małyszko Joanna, Breczko Magdalena, Chomczyk Dominika i Panaś Bożena.