» Zdjęcie miesiąca

<strong>Złoty</strong> medal 90PZLA MP Katarzyny RutkowskiejZłoty medal 90PZLA MP Katarzyny Rutkowskiej

» Ciekawostki

Czy wiesz, że pierwszym nowożytnym mistrzem olimpijskim w rzucie dyskiem jest Robert Garrett?

Amerykanin Robert Garrett jest pierwszy nowożytny mistrzem olimpijskim w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą. Swój medal w rzucie dyskiem wywalczył przypadkiem – na przekór Grekom, którzy tę dyscyplinę traktowali jako swoja specjalność.

czytaj dalej...

» Tagi

Czy wiesz kto jest obecną rekordzistką Polski w skoku wzwyż kobiet w hali?

Kamila Lićwinko  w dniu 21  lutego 2015 r  na 59 Halowych Mistrzostwach Polski  Seniorów w Lekkiej Atletyce po raz kolejny  ustanowiła Nowy Halowy Rekord Polski w skoku wzwyż kobiet .

Klaudia Kardasz i kolejne minimum kwalifikacyjne na Mistrzostwa Świata juniorów

Zawodnicy KS Podlasie Białystok 24 maja 2014 w Toruniu z powodzeniem wystartowali w I rzucie Ligi Juniorów. Pomimo braku w pierwszym składzie kilku zawodników a między innymi Mateusza Strzeszewskiego i Bartka Bedeniczuka, nasi juniorzy spisali się znakomicie. Uzyskali we wszystkich konkurencjach 3162, 0 punkty i zajęli drugie miejsce.  Pierwszego miejsca na podium ustąpili jedynie juniorom SL WKS Zawisza Bydgoszcz, która uzyskała 3339, 0 punktów. Bardzo dobrze spisała się na tych zawodach Klaudia Kardasz, która wynikiem 15.42m uzyskała minimum kwalifikacyjne na Mistrzostwa Świata juniorów w USA, podobnie jak jej koleżanka klubowa Daria Zabawska, która minimum na te zawody uzyskała już na mitingu w Kielcach. Na tych zawodach Daria również pokazała się z dobrej strony uzyskując w dysku 52.73 m. Na uwagę zasługują również inni zawodnicy między innymi Konrad Książyk , który bo długotrwałej kontuzji dobrze pobiegł na dystansie 2000 m z przeszkodami, zwyciężył w tym biegu i uzyskał dobry czas 6:12.94. Barbara Skrzypko poprawiła rekord życiowy na dystansie 800 m uzyskując czas 2:16.91.  Paweł Supron na dystansie 110 m przez płotki uzyskał czas 14.70 i zajął trzecie miejsce.  Wyniki pozostałych zawodników  znajdują się w komunikacie  – link poniżej.