» Zdjęcie miesiąca

<strong>Złoty</strong> medal 90PZLA MP Katarzyny RutkowskiejZłoty medal 90PZLA MP Katarzyny Rutkowskiej

» Ciekawostki

Czy wiesz, że pierwszym nowożytnym mistrzem olimpijskim w rzucie dyskiem jest Robert Garrett?

Amerykanin Robert Garrett jest pierwszy nowożytny mistrzem olimpijskim w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą. Swój medal w rzucie dyskiem wywalczył przypadkiem – na przekór Grekom, którzy tę dyscyplinę traktowali jako swoja specjalność.

czytaj dalej...

» Tagi

Czy wiesz, ze najstarszy medalista igrzysk olimpijskich ma 72 lata?

Najstarszym medalistą igrzysk olimpijskich jest Oscar Swahn ze Szwecji. Zdobył srebrny medal w strzelectwie w 1920 r. na igrzyskach w Antwerpii, mając 72 lata.

KS Podlasie Białystok na siódmym miejscu podczas Drużynowych Mistrzostw Polski U-20

SUPERLIGA_PZLAU20-1

W niedziele na stadionie Lekkoatletycznym w Białymstoku rozegrano finał Superligi PZLA. Drużynowe Mistrzostwa Polski U-20. Zawodnicy KS Podlasie Białystok uplasowali się na siódmej pozycji uzyskując 2278 punktów.

Pierwsze miejsce zajął KKL Kielce z dorobkiem 2674 punktów. Na drugiej pozycji uplasowała się ekipa Politechniki Opolskiej, którzy uzyskali 2608 punktów. Najniższy stopień podium przypadł dla Skry Warszawa. Lekkoatleci ze stolicy zgromadzili na swoim koncie 2549 punktów

Zawody odbywały się w padającym deszczu i przenikliwym chłodzie. Pomimo niesprzyjającej aury nie można odmówić zawodnikom i zawodniczkom woli walki. Najbardziej wartościowy wynik niedzielnych zawodów uzyskał w rzucie młotem wypożyczony ze stali Mielec do Skry Warszawa Dawid Piłat. Posłał on młot na odległość 74.44 metra.

Wśród gospodarzy imprezy swoje konkurencje wygrali: Małgorzata Karpiuk w biegu na 1500 metrów z czasem 4,47 min. Dawid Pieloch w rzucie oszczepem uzyskał 49,14m, Marek Kubeł na dystansie 400 metrów przez płotki pobiegł 56,20s. Sebastian Moszczyński w skoku wzwyż uzyskał 2 metry Radosław Starak w pchnięciu kulą 14,56m