» Zdjęcie miesiąca

<strong>Złoty</strong> medal 90PZLA MP Katarzyny RutkowskiejZłoty medal 90PZLA MP Katarzyny Rutkowskiej

» Ciekawostki

Czy wiesz, ze najstarszy medalista igrzysk olimpijskich ma 72 lata?

Najstarszym medalistą igrzysk olimpijskich jest Oscar Swahn ze Szwecji. Zdobył srebrny medal w strzelectwie w 1920 r. na igrzyskach w Antwerpii, mając 72 lata.

czytaj dalej...

» Tagi

» Ciekawostki

Czy wiesz jakie było największe oszustwo w historii maratonu olimpijskiego?

Bohaterem największego skandalu w historii olimpijskiego biegu maratońskiego był reprezentant USA, Fred Lorz. Wycofał się z biegu po 15 km a jednak przybiegł na metę pierwszy. Jak to zrobił?

czytaj dalej...

KS Podlasie Drużynowym Wicemistrzem Polski w Lekkiej Atletyce

W piątek w Lublinie rozegrano PZLA Drużynowe Mistrzostwa Polski. Finał Ekstraklasy Ligi Lekkoatletycznej. Mistrzem Polski został AZS UMCS Lublin z dorobkiem 124 punktów. Lekkoatleci KS Podlasie Białystok z dorobkiem 104 punktów uplasowali się na drugiej pozycji. Trzecie miejsce z dorobkiem 104 punktów zajęli zawodnicy AZS AWF Warszawa.

W zespole z Białegostoku wystąpili m.in. złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Tokio w rzucie młotem Wojciech Nowicki, który młot posłał na odległość 76.42. Maksymalną ilość 8 punktów zdobył także w biegu na 400 metry przez płotki Bartosz Dudek a także w biegu na 100 metrów olimpijka z Tokio Marlena Gola. Drugie miejsca w swoich konkurencjach zajęli Justyna Jelska w biegu na 800 metrów, na dystansie 400 metrów Maksymilian Klepacki oraz sztafeta 4×400 metrów Mix w składzie Bartosz Dudek, Anna Leszczyńska, Marlena Gola, Maksymilian Klepacki. Trzecia natomiast na dystansie 1500 metrów była Katarzyna Jankowska.

 

tabela

» Główny sponsor

Logo stopka
Klub Sportowy "Podlasie"
15-465 Białystok, ul. Włókiennicza 4
tel. 85 652 05 25, fax. 85 652 05 25
e-mail: info@kspodlasie.pl