» Zdjęcie miesiąca

<strong>Złoty</strong> medal 90PZLA MP Katarzyny RutkowskiejZłoty medal 90PZLA MP Katarzyny Rutkowskiej

» Ciekawostki

Czy wiesz, że pierwszym nowożytnym mistrzem olimpijskim w rzucie dyskiem jest Robert Garrett?

Amerykanin Robert Garrett jest pierwszy nowożytny mistrzem olimpijskim w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą. Swój medal w rzucie dyskiem wywalczył przypadkiem – na przekór Grekom, którzy tę dyscyplinę traktowali jako swoja specjalność.

czytaj dalej...

» Tagi

» Ciekawostki

Czy wiesz skąd się wzięły koła na fladze olimpijskiej?

Na fladze olimpijskiej widnieje pięć splecionych kół w różnych kolorach, symbolizujących przyjaźń mieszkańców i sportowców pięciu kontynentów. Koła zdobią flagę igrzysk olimpijskich od 1912 r. ale motyw ten znany jest ze starożytności.

czytaj dalej...

Podsumowanie 32. Mitingu Solidarności z Okazji Uchwalenia Konstytucji 3-ego Maja

We wtorek na stadionie BOSIR w Białymstoku rozegrano 32. Miting Solidarności z okazji Uchwalenia Konstytucji 3-ego Maja. Podczas tych zawodów padło kilka ciekawych wyników.

Zawodniczka KS Podlasie Białystok Marlena Gola w biegu na 150 metrów ustanowiła nowy rekord okręgu Podlaskiego, który obecnie wynosi 17.78s. Olimpijka z Tokio, która do niedawna przebywała na zgrupowaniach w Monte Gordo w Portugalii oraz w Olecku. Start ten podopieczna Wojciecha Niedźwiedzkiego potraktowała jako sprawdzian aktualnej formy.

W tym samym biegu Karolina Piasecka uzyskała również rekord okręgu Podlaskiego w kategorii młodziczek (U-16). Na mecie zameldowała się z wynikiem 20.04s. Bieg na 1000 metrów wygrała Klaudia Marciszewska, która uzyskała czas 3.06.57

W skoku w dal zwyciężył Bartosz Chojnowski z KS Podlasie Białystok, który swoją próbę zakończył wynikiem 7.54m.

» Główny sponsor

» Klub wspierają

Logo stopka
Klub Sportowy "Podlasie"
15-465 Białystok, ul. Włókiennicza 4
tel. 85 652 05 25, fax. 85 652 05 25
e-mail: info@kspodlasie.pl