» Zdjęcie miesiąca

<strong>Złoty</strong> medal 90PZLA MP Katarzyny RutkowskiejZłoty medal 90PZLA MP Katarzyny Rutkowskiej

» Ciekawostki

Czy wiesz kto jest obecną rekordzistką Polski w skoku wzwyż kobiet w hali?

Kamila Lićwinko  w dniu 21  lutego 2015 r  na 59 Halowych Mistrzostwach Polski  Seniorów w Lekkiej Atletyce po raz kolejny  ustanowiła Nowy Halowy Rekord Polski w skoku wzwyż kobiet .

czytaj dalej...

» Tagi

Czy wiesz skąd się wzięły koła na fladze olimpijskiej?

Na fladze olimpijskiej widnieje pięć splecionych kół w różnych kolorach, symbolizujących przyjaźń mieszkańców i sportowców pięciu kontynentów. Koła zdobią flagę igrzysk olimpijskich od 1912 r. ale motyw ten znany jest ze starożytności.

Dwa medale Karoliny Łozowskiej w Zielonej Górze

Najmłodsi lekkoatleci KS Podlasie Białystok, w miniony weekend rywalizowali w Zielonej Górze o tytuł Mistrza Polski. Tytuł ten udało się zdobyć jedynie Karolinie Łozowskiej podopiecznej trenera Jerzego Leszkiewicza.  Karolina doskonale pobiegła na swoim  koronnym dystansie 300 m  w czasie 39.99, poprawiając dotychczasowy rekord województwa i zdobywając złoty medal. Na nieco krótszym dystansie Karolina również zdobyła medal, ale tym razem innego koloru. Brązowy medal przypadł jej na dystansie 100 m. które pokonała w czasie 12,42 s. Nieco lepszy czas uzyskała w eliminacjach , gdzie dystans ten przebiegła w czasie 12,41.   Karolina okazała się być jedyną zawodniczką KS Podlasie, która zdobyła medale na tych Mistrzostwach Polski. Dobrze na dystansie 110 m ppł pobiegł Seweryn BUJNAROWSKI, który dystans ten pokonał  15.95 i poprawił swój rekord życiowy. Na dystansie 300 m ppł przybiegł na 9 pozycji w czasie 41.10. Koleżanka Seweryna, Justyna Jelska zajęła 8 miejsce na dystansie 1000 m z wynikiem 3,05,17. Na 300 m  ppł Młodzików  16 miejsce zajął  Jakub Jerzy KALISZEWSKI 41.94 PB. Damian PIECHOWSKI na dystansie  300 m zajął  15  miejsce z wynikiem   37.57 PB. Karolina ŁUPIŃSKA w skok wzwyż młodziczek zajęła  12 miejsce   z wynikiem  1.45.