» Zdjęcie miesiąca

<strong>Złoty</strong> medal 90PZLA MP Katarzyny RutkowskiejZłoty medal 90PZLA MP Katarzyny Rutkowskiej

» Ciekawostki

Współzawodnictwo Młodzieżowe 2013

Podsumowano wyniki współzawodnictwa w lekkiej atletyce – biegi przełajowe. Klub Sportowy Podlasie Białystok zdecydowanie wygrał tę klasyfikację  z dorobkiem 59 pkt. m-ce klub 3jun 4jmł 5mło Razem 1 KS Podlasie Białystok 36 2 21 59 2 MKS Pogoń Siedlce 18 9 9 36 3 LKS Pszczyna 23 7 1 31

czytaj dalej...

» Tagi

Czy wiesz, że pierwszym nowożytnym mistrzem olimpijskim w rzucie dyskiem jest Robert Garrett?

Amerykanin Robert Garrett jest pierwszy nowożytny mistrzem olimpijskim w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą. Swój medal w rzucie dyskiem wywalczył przypadkiem – na przekór Grekom, którzy tę dyscyplinę traktowali jako swoja specjalność.

Medale Podlasian na 92 Mistrzostwach Polski Seniorów w LA

92. Mistrzostwa Polski Seniorów w lekkiej Atletyce odbyły się w miniony weekend w BYDGOSZCZY. Przez trzy dni od 24 do 26 czerwca 2016, na stadionie Zawiszy rywalizowali najlepsi lekkoatleci naszego kraju, między innymi zawodnicy Klubu Sportowego Podlasie Białystok. W klasyfikacji drużynowej zajęliśmy 6 miejsce zdobywając 449.0 punktów przy 21 osobo startach. Przed nami znalazły się takie kluby jak:

1. KS AZS AWF Wrocław – 543.0  pkt, 2. CWZS Zawisza Bydgoszcz – 516.5 pkt. 3. OŚ AZS Poznań- 514.0 pkt. 4. AZS-AWF Warszawa – 499.0 5 KS AZS AWF Kraków – 476.0 pkt.

Na tak wysokie miejsce w klasyfikacji drużynowej złożyły się sukcesy indywidualne naszych zawodników:

Medale złote zdobyli:

LIĆWINKO Kamila w skoku wzwyż pokonując poprzeczkę na wysokości 1,93 m. ponownie wypełniając minimum PZLA na Igrzyska Olimpijskie w Rio.

KARDASZ Klaudia w pchnięciu kulą uzyskując wynik 16,79 m

CZYKIER Damian w biegu na 110 m ppł., uzyskując czas 13,35 s, który jest jego nowym rekordem życiowym i wypełnia wskaźnik PZLA na Igrzyska Olimpijskie w Rio.

Sztafeta 4×100 m w składzie: CZYKIER Damian, NABIAŁEK Łukasz, KAMIŃSKI Adrian i KRYŃSKI Kamil uzyskując czas 40,32 s a na drugiej pozycji

Medale srebrne:

NOWICKI Wojciech, który rzucił młotem na odległość 77, 0 m

Sztafeta kobiet 4×400 m w składzie: GOLA Marlena, KAJEWSKA Paulina, ŁOZOWSKA Karolina i MIKIEWICZ-ŁAPIŃSKA Paulina w czasie 3:39.20 min, poprawiając dotychczasowy rekord okręgu

Medale brązowe:

MIKIEWICZ-ŁAPIŃSKA Paulina w biegu finałowym na dystansie 800 m zdobyła brązowy medal uzyskując czas 2: 11,45 min

ZABAWSKA Daria rzuciła dyskiem na odległość 55,94 m, co pozwoliło jej zająć miejsce medalowe na 3 stopniu podium.

Druga sztafeta KS Podlasie 4x 100 m w składzie SACHARCZUK Radosław, WASILEWSKI Artur, BIJOWSKI Kamil i WASILEWSKI Adam, która dystans 400 m pokonała w czasie 40,72 s. i zajęła 3 miejsce.