» Zdjęcie miesiąca

<strong>Złoty</strong> medal 90PZLA MP Katarzyny RutkowskiejZłoty medal 90PZLA MP Katarzyny Rutkowskiej

» Ciekawostki

Współzawodnictwo Młodzieżowe 2013

Podsumowano wyniki współzawodnictwa w lekkiej atletyce – biegi przełajowe. Klub Sportowy Podlasie Białystok zdecydowanie wygrał tę klasyfikację  z dorobkiem 59 pkt. m-ce klub 3jun 4jmł 5mło Razem 1 KS Podlasie Białystok 36 2 21 59 2 MKS Pogoń Siedlce 18 9 9 36 3 LKS Pszczyna 23 7 1 31

czytaj dalej...

» Tagi

Czy wiesz, że ustanowiony został nowy najlepszy wynik na świecie w maratonie ?

Nowy Rekord świata w maratonie z 2013 r. poprawiony 28 września 2014 roku. przez Kenijczyka Dennisa Kimetto w Berlinie  i wynosi  02:02:57. Dennis Kinetto jako pierwszy człowiek na świecie, dystans maratonu pokonał poniżej dwóch godzin i trzech  minut.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Biała Podlaska

Młodzicy Klubu Sportowego Podlasie Białystok rozpoczęli sezon biegów przełajowych startem w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Białej Podlaskiej. Zawody te odbyły się 12-marca-2016 r. na terenie pięknego Parku Radziwiłłowskiego. Nasi zawodnicy dobrze zaprezentowali się na tych zawodach, w klasyfikacji klubowej zajęli II miejsce z ilością 14 punktów, zdobytych przez jedenastu zawodników. Drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej zajęli młodzicy LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża uzyskując 18 punktów na 16 osobostartów. Złoty medal spośród naszych zawodników zdobył Patryk Mnich, który dystans 2 km pokonał w czasie 7:08.9. Medal srebrny wśród dziewcząt zdobyła ŚWIĆ Aleksandra na dystansie 1,5 km, pokonując ten dystans w czasie 5:45.1.
Zawody w Białej Podlaskiej okazały się być bardzo dobrym miejscem na sprawdzian dla juniorów młodszych, juniorów i seniorów przed Mistrzostwami Polski, które odbędą się 19 i 20 marca 2016 r. w Żaganiu. Na dystansie 1,5 km wystartowała Julita Kropiewnicka, która dystans 1,5 km pokonała w czasie 5:22,0, zajmując pierwsze miejsce. Dystans 2,5 km wśród mężczyzn jako pierwszy pokonał zawodnik KS Podlasie Adam Wakuluk w czasie 7:54,4, a tuż za nim na drugiej pozycji przybiegł kolega klubowy Adama, Maciej Bielawiec w czasie 7:56,2.