» Zdjęcie miesiąca

<strong>Złoty</strong> medal 90PZLA MP Katarzyny RutkowskiejZłoty medal 90PZLA MP Katarzyny Rutkowskiej

» Ciekawostki

Czy wiesz, że pierwszym nowożytnym mistrzem olimpijskim w rzucie dyskiem jest Robert Garrett?

Amerykanin Robert Garrett jest pierwszy nowożytny mistrzem olimpijskim w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą. Swój medal w rzucie dyskiem wywalczył przypadkiem – na przekór Grekom, którzy tę dyscyplinę traktowali jako swoja specjalność.

czytaj dalej...

» Tagi

Współzawodnictwo Młodzieżowe 2013

Podsumowano wyniki współzawodnictwa w lekkiej atletyce – biegi przełajowe. Klub Sportowy Podlasie Białystok zdecydowanie wygrał tę klasyfikację  z dorobkiem 59 pkt. m-ce klub 3jun 4jmł 5mło Razem 1 KS Podlasie Białystok 36 2 21 59 2 MKS Pogoń Siedlce 18 9 9 36 3 LKS Pszczyna 23 7 1 31

Miniony weekend to drużynowe zwycięstwo zawodników Podlasia w Mistrzostwach Polski LZS

Lekkoatleci KS Podlasie Białystok wracają z Mistrzostw Polski LZS, które odbyły się w Zamościu. Zdobyli tam 13 złotych medali, 7 srebrnych i 3 brązowe, co znalazło odzwierciedlenie w punktacji klubowej.

KS Podlasie znalazło się na pierwszej pozycji z dorobkiem 220 punktów przed
KS Agros Zamość 140 punktów
i na trzeciej pozycji znalazł się Klub Sportowy ALKS PWSZ Gorzów Wielkopolski 115 punktów.

Medale złote zdobyli:
Karol Bagan skok w dal jun. z wynikiem 6,99
Anna Bernatowicz jun. skok wzwyż 165 cm
Marlena Gola w biegu na 100m jun z wynikiem 12,30 i na 200 m jun z wynikiem 24,57
Anna Gryc w biegu na 400 m ppł jun. Mł w czasie 64,05
Jakub Moskal w skoku wzwyż jun 2,04 m
Polak Urszula w pchnięciu kulą jun. 12,28 m
Katarzyna Rutkowska w biegu na 1500 m młodzieżowców z wynikiem 4:38,16 i w biegu na 3000 m w czasie 9:42,49
Barbara Skrzypko w biegu na 800 m juniorek 2:13,08
Klaudia Kardasz w pchnięciu kulą młodzieżowców 15,57 m
Daria Zabawska w rzucie dyskiem młodzieżowców 55,86 m
Kamil Popowski w trójskoku młodzieżowców 14,54
Srebrne medale zdobyli:
Bartosz Chojnowski w skoku w dal juniorów z wynikiem 6,96
Karolina Łozowska w biegu na 100 m z czasem 11,90 juniorek mł. I w biegu na 200 m z wynikiem 24,32