» Zdjęcie miesiąca

<strong>Złoty</strong> medal 90PZLA MP Katarzyny RutkowskiejZłoty medal 90PZLA MP Katarzyny Rutkowskiej

» Ciekawostki

Czy wiesz, że pierwszym nowożytnym mistrzem olimpijskim w rzucie dyskiem jest Robert Garrett?

Amerykanin Robert Garrett jest pierwszy nowożytny mistrzem olimpijskim w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą. Swój medal w rzucie dyskiem wywalczył przypadkiem – na przekór Grekom, którzy tę dyscyplinę traktowali jako swoja specjalność.

czytaj dalej...

» Tagi

Czy wiesz, ze najstarszy medalista igrzysk olimpijskich ma 72 lata?

Najstarszym medalistą igrzysk olimpijskich jest Oscar Swahn ze Szwecji. Zdobył srebrny medal w strzelectwie w 1920 r. na igrzyskach w Antwerpii, mając 72 lata.

Pięć medali juniorów i juniorów młodszych Podlasia na Mistrzostwach Polski w Toruniu

Toruń był gospodarzem Halowych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych, które odbyły się w dniach 13 – 15-02-2015r w pięknej hali sportowo widowiskowej.  Rywalizacja na obiekcie toruńskim rozpoczęła się już w piątek 13.02.2015r. Bardzo dobrze, w sobotnie popołudnie spisały się zawodniczki KS Podlasie w pchnięciu kulą, gdzie bezkonkurencyjna okazała się być Klaudia Kardasz. Posłała ona kulę na odległość 16.10 m. pokonując z ponad metrową przewagą, swoją rywalkę z KS Sprinter Siemiatycze Karolinę Nesterowicz 15,01m. Trzecie miejsce w tej konkurencji i brązowy medal zdobyła koleżanka klubowa Klaudii, Urszula Polak z wynikiem 13,13 m. Kolejny medal na rzecz PODLASIA BIAŁYSTOK wywalczył w skoku w dal Bartosz Chojnowski, który skoczył na odległość 6 m 78 cm. Wśród kobiet w tej konkurencji 5 miejsce wywalczyła Bożena Panaś, która uzyskała wynik 5m 48cm. Siódme miejsce w skoku wzwyż wywalczyła Joanna Bernatowicz pokonując poprzeczkę na wysokości 1 m 60 cm. Trzeci dzień Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce w Toruniu, to kolejne medale zawodników Podlasia Białystok. Złoty medal na dystansie 60 m. ppł.  juniorów wywalczył Paweł Suproń pokonując ten dystans w czasie 7: 96 s. Karolina Łozowska 200 m juniorek młodszych pokonała w czasie 25: 06s. – zdobyła srebrny medal i tytuł wicemistrzyni polski. Bardzo dobrze zaprezentował się Mateusz Wielgus w biegu na dystansie 2000 m. Zajął on 4 miejsce w finale i poprawił rekord życiowy, na tym dystansie 5:43:00. Nieco gorzej w tym biegu, poradził sobie jego kolega Klubowy Marek Rzemieniecki, który pomimo upadku zajął dobre 10 miejsce i uzyskał czas 5:55:,54. Artur Dakowicz w biegu finałowym na dystansie 60 m. ppł juniorów młodszych zajął 8 miejsce z wynikiem 9:07. Na dystansie 1000 m dwunaste miejsce zajął Filip Czerwiński uzyskując czas 2:43:70. Wszystkie wyniki z Halowych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych znajdują się pod wskazanym adresem 20150213-torun-hmpjjml_201502161150