» Zdjęcie miesiąca

<strong>Złoty</strong> medal 90PZLA MP Katarzyny RutkowskiejZłoty medal 90PZLA MP Katarzyny Rutkowskiej

» Ciekawostki

Czy wiesz, ze najstarszy medalista igrzysk olimpijskich ma 72 lata?

Najstarszym medalistą igrzysk olimpijskich jest Oscar Swahn ze Szwecji. Zdobył srebrny medal w strzelectwie w 1920 r. na igrzyskach w Antwerpii, mając 72 lata.

czytaj dalej...

» Tagi

Sukcesy Katarzyny Rutkowskiej i Damiana Czykiera na wyspach Brytyjskich

Reprezentanci Klubu Sportowego Podlasie Białystok  znakomicie zaprezentowali się w zawodach lekkoatletycznych na Wyspach Brytyjskich. Katarzyna  Rutkowska  wystartowała w Pucharze Europy w Biegu na  dystansie 10 000 m i   zajęła bardzo wysokie 5 miejsce,   z wynikiem  32:31,40.  Zawody odbyły się późnym wieczorem 19 maja 2018 r  w Londynie. Podopieczna trenera Tomasza Dąbrowskiego biegła w najsilniejszej serii, w której zajęła 4 miejsce poprawiając swój dotychczasowy rekord życiowy.

Sukcesem zakończył się również występ naszego płotkarza Damiana Czykier w   biegu na 110 m ppł.  w niecodziennych zawodach Great City Games w Manchesterze. Damian pokonał swój koronny dystans w 13,67,   zwyciężając z Brytyjczykami   Davidem  King (13.83) i Andrew Pozzi (13.90) oraz rekordzistą świata  Amerykaninem Ariesem  Merritt, który uzyskał czas 14,34.

Wyniki uzyskane przez Katarzynę Rutkowską i Damiana Czykier dają im prawo startu w Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce  w sierpniu bieżącego roku w Berlinie.