» Zdjęcie miesiąca

<strong>Złoty</strong> medal 90PZLA MP Katarzyny RutkowskiejZłoty medal 90PZLA MP Katarzyny Rutkowskiej

» Ciekawostki

Czy wiesz skąd się wzięły koła na fladze olimpijskiej?

Na fladze olimpijskiej widnieje pięć splecionych kół w różnych kolorach, symbolizujących przyjaźń mieszkańców i sportowców pięciu kontynentów. Koła zdobią flagę igrzysk olimpijskich od 1912 r. ale motyw ten znany jest ze starożytności.

czytaj dalej...

» Tagi

» Ciekawostki

Czy wiesz jakie było największe oszustwo w historii maratonu olimpijskiego?

Bohaterem największego skandalu w historii olimpijskiego biegu maratońskiego był reprezentant USA, Fred Lorz. Wycofał się z biegu po 15 km a jednak przybiegł na metę pierwszy. Jak to zrobił?

czytaj dalej...

Udane rozpoczęcie sezonu przez Wojciecha Nowickiego

Wojciech Nowicki udanie rozpoczął sezon startowy. Podczas zawodów z cyklu World Athletics Continental Tour Gold rozegranych w Nairobii uzyskał 81.43 metra.

Jest to piąty wynik w karierze i najlepsze rozpoczęcie sezonu od siedmiu lat. Sobotni wynik jest najlepszym rezultatem w tym roku w tabelach światowych. Warto dodać, że młot aż czterokrotnie lądował poza granicą 80 metrów.  W drugiej serii Wojciech Nowicki oddał rzut na odległość 80.10 metra. W kolejnych próbach młot lądował odpowiednio na 80.45m, 80.15m. Ostatnia próba okazała się najlepsza w wykonaniu reprezentanta naszego klubu. Młot został posłany na odległość 81.43 m. Serdecznie gratulujemy.

 

fot. Facebook.com

fot. Facebook.com

» Główny sponsor

» Klub wspierają

Logo stopka
Klub Sportowy "Podlasie"
15-465 Białystok, ul. Włókiennicza 4
tel. 85 652 05 25, fax. 85 652 05 25
e-mail: info@kspodlasie.pl