» Zdjęcie miesiąca

<strong>Złoty</strong> medal 90PZLA MP Katarzyny RutkowskiejZłoty medal 90PZLA MP Katarzyny Rutkowskiej

» Ciekawostki

Czy wiesz, że pierwszym nowożytnym mistrzem olimpijskim w rzucie dyskiem jest Robert Garrett?

Amerykanin Robert Garrett jest pierwszy nowożytny mistrzem olimpijskim w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą. Swój medal w rzucie dyskiem wywalczył przypadkiem – na przekór Grekom, którzy tę dyscyplinę traktowali jako swoja specjalność.

czytaj dalej...

» Tagi

Czy wiesz skąd się wzięły koła na fladze olimpijskiej?

Na fladze olimpijskiej widnieje pięć splecionych kół w różnych kolorach, symbolizujących przyjaźń mieszkańców i sportowców pięciu kontynentów. Koła zdobią flagę igrzysk olimpijskich od 1912 r. ale motyw ten znany jest ze starożytności.

Udany występ zawodników KS Podlasie w 86. MP w biegach przełajowych i MMP w biegach przełajowych

W dniu 29 listopada 2014 r w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców w biegach przełajowych, w których znakomicie spisali się zawodnicy KS Podlasie. Podopieczne trenera Tomasza Dąbrowskiego, Paula Kopciewska i Katarzyna Rutkowska, zdecydowanie zwyciężyły na dystansie 6 km kobiet do lat 23. Dobrze spisała się również Izabela Zaniewska, która na dystansie 8 km seniorek przybiegła na 4 pozycji w biegu na dystansie 8 km seniorek. Maciej Bielawiec podopieczny trenera Romualda Chylińskiego, pomimo upadku tuż po starcie zajął 7miejsce, na dystansie 8km młodzieżowców. Nasze panie w punktacji klubowej zajęły 3 miejsce. Katarzyna Rutkowska będzie reprezentowała barwy Polski na 21. Mistrzostwach Europy w Biegach Przełajowych, które odbędą się w niedzielę 14 grudnia w Samokowie w Bułgarii. Obecnie przebywa ona na zgrupowaniu kadry narodowej w miejscowości Borowiec (Bułgaria). Poniżej przedstawiam wyniki wszystkich zawodników Podlasia.