» Zdjęcie miesiąca

<strong>Złoty</strong> medal 90PZLA MP Katarzyny RutkowskiejZłoty medal 90PZLA MP Katarzyny Rutkowskiej

» Ciekawostki

Współzawodnictwo Młodzieżowe 2013

Podsumowano wyniki współzawodnictwa w lekkiej atletyce – biegi przełajowe. Klub Sportowy Podlasie Białystok zdecydowanie wygrał tę klasyfikację  z dorobkiem 59 pkt. m-ce klub 3jun 4jmł 5mło Razem 1 KS Podlasie Białystok 36 2 21 59 2 MKS Pogoń Siedlce 18 9 9 36 3 LKS Pszczyna 23 7 1 31

czytaj dalej...

» Tagi

Czy wiesz jakie było największe oszustwo w historii maratonu olimpijskiego?

Bohaterem największego skandalu w historii olimpijskiego biegu maratońskiego był reprezentant USA, Fred Lorz. Wycofał się z biegu po 15 km a jednak przybiegł na metę pierwszy. Jak to zrobił?

XXIX Mityng Solidarności z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Rocznicę Uchwalenia Pierwszej w Europie Ustawy Zasadniczej na sportowo świętowali lekkoatleci startujący w XXIX Mityngu Solidarności z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  Mityng rozpoczął się o godzinie 15,00 w miniony czwartek  na stadionie Zwierzynieckim  w Białymstoku. Uroczyste rozpoczęcie zawodów zainaugurował Ryszard Woronowicz, który po przywitaniu kibiców,   zawodników, trenerów i  działaczy sportowych poprosił o uczczenie minutą ciszy zmarłych w tym roku Zbigniewa Brożka – Przewodniczącego Komisji Kultury Fizycznej  i Sportu Rady Miasta Białegostoku, działacza Sportowego  i wieloletniego Współorganizatora Mityngu  oraz pamięć zmarłego trenera KS Podlasie Białystok – Stanisława Gano. Otwarcia zawodów dokonała Prezes Podlaskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki w Białymstoku Krystyna Danilczyk Zabawska w towarzystwie Prezesa Klubu Sportowego Podlasie Białystok  Jana Zalewskiego  i Prezesa Honorowego PZLA Janusza Kuczyńskiego. Rywalizujący ze sobą zawodnicy walczyli o nagrody rzeczowe w konkurencjach biegowych i nagrody pieniężne za uzyskane najlepsze wyniki w bloku rzutów, skoków i  biegów. Zwyciężczynią biegu na dystansie 1000m K  im Zbigniewa Brożka została Paulina Mikiewicz – Łapińska z KS Podlasie Białystok, która wymieniony dystans pokonała w czasie 2:49,07.   Na dystansie 1000m K U16 o Puchar Marszałka woj. Podlaskiego zwyciężyła Małgorzata Karpiuk z KS PARKIET  HAJNÓWKA z wynikiem 3:09, 04. Na  1000 m M  o puchar Dyrektora BOSiR zwyciężył zawodnik Klubu Sportowego Podlasie Białystok Krzysztof Wasilewski  z wynikiem 2:33,81. Zwycięzcą Biegu o Puchar Prezesa POZLA, na dystansie 1000 m M U16 został zawodnik LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża Szymon Borawski, który uzyskał czas 2:58.04. Na dystansie 3000 m M o Puchar Prezydenta Miasta Białegostoku zwyciężył zawodnik KS Podlasie Białystok Damian Wnorowski, pokonując swój dystans w 9:07,04. Najlepsze wyniki w blokach  uzyskali:

Blok rzutów:

1  Andrzej NASZKO                              PKS Gwardia Szczytno 18.65
2  Andrzej GUDRO                               WLKS Nowe Iganie 18.50
3  Sebastian ŁUKSZO                          PKS Gwardia Szczytno 18.46

Blok skoków:

1  Magdalena ŻEBROWSKA               KS Podlasie Białystok  6.30 +2.0  skok w dal

2  Bartosz CHOJNOWSKI                   KS Podlasie Białystok 7.43 PB  skok w dal

2  Katarzyna BARGIELSKA                LKS Narew Kurpiewski Łomża 5.79 PB  skok w dal

Bok Biegów:

1. Karolina ŁOZOWSKA                       KS Podlasie Białystok 24.60  200 m

2.  Paulina MIKIEWICZ ŁAPIŃSKA   KS POdlasie  Białystok  56.30  400 m
3.  Anna GRYC                                         KS Podlasie Białystok 25.32 PB  200 m i

Maksymilian KLEPACKI                UKS 19 Bojary Białystok  200 M 22.09 PB

Rozegrano również bieg na 2000m M z okazji 50 lecia startów Tadeusza Dziekońskiego  w którym miejsca na podium zajęli:

1  Dariusz JUREWICZ                           MLKS Czarni Olecko(WN) 6:08.07
2  Tadeusz WALENDYKIEWICZ        MLKS Czarni Olecko(WN) 6:19.87
3 Andrzej NOWACKI                            MKS Juvenia Białystok(PD) 7:14.20
4  Tadeusz DZIEKOŃSKI                     MKS Juvenia Białystok(PD) 7:34.01

Prezes POZLA Pani Krystyna Danilczyk Zabawska podziękowała Panu Tadeuszowi Dziekońskiemu za długoletnie starty w biegach długich oraz za zaangażowanie w popularyzacji sportu wręczyła pamiątkową statuetkę.

Komunikat zawodów :   Komunikat Mityng Solidarnośći z Okazji uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, Białystok 2018