» Zdjęcie miesiąca

<strong>Złoty</strong> medal 90PZLA MP Katarzyny RutkowskiejZłoty medal 90PZLA MP Katarzyny Rutkowskiej

» Ciekawostki

Czy wiesz, że ustanowiony został nowy najlepszy wynik na świecie w maratonie ?

Nowy Rekord świata w maratonie z 2013 r. poprawiony 28 września 2014 roku. przez Kenijczyka Dennisa Kimetto w Berlinie  i wynosi  02:02:57. Dennis Kinetto jako pierwszy człowiek na świecie, dystans maratonu pokonał poniżej dwóch godzin i trzech  minut.

czytaj dalej...

» Tagi

» Ciekawostki

Czy wiesz skąd się wzięły koła na fladze olimpijskiej?

Na fladze olimpijskiej widnieje pięć splecionych kół w różnych kolorach, symbolizujących przyjaźń mieszkańców i sportowców pięciu kontynentów. Koła zdobią flagę igrzysk olimpijskich od 1912 r. ale motyw ten znany jest ze starożytności.

czytaj dalej...

Zmarł Jerzy Leszkiewicz – trener podlaskiej lekkiej atletyki.

Jerzy Leszkiewicz

ur.1 lutego 1942 r. w Dawidgrodek (na Białorusi) – zm. 21 grudnia  2021 r. w Białymstoku.

Był zawodnikiem Juvenii i Jagiellonii Białystok. Karierę sportową rozpoczął w roku 1958 jako uczeń Technikum Budowlano-Drogowego w Białymstoku. Biegał sprinty, rekordy życiowe: 100m -10.9, 200m – 22.5, 400m – 49.6. Jako zawodnik nie osiągnął laurów ogólnopolskich, ale  był czołowym sprinterem województwa białostockiego w latach 60, w tym Mistrzem Województwa.

Jako trener pracował kolejno w Jagiellonii, Juvenii i Podlasiu Białystok. Wyszkolił mnóstwo zawodników, którzy osiągnęli cenne sukcesy:

Jagiellonia Białystok: Jerzy Mydlarz, Izabela Czajko,

Juvenia Białystok: Piotr Berestiuk, Kamil Masztak

Podlasie Białystok: Karolina Łozowska, Weronika Bartnowska, oraz  wielu innych zawodników i zawodniczek.

Był przykładem prawdziwego, zaangażowanego bez reszty w swoją pracę z młodzieżą trenera. Życie nie raz rzucało mu „kłody pod nogi”, a on dalej robił swoją wspaniałą szkoleniową robotę. Wiosną  2021 roku, w maju, otrzymał prestiżową nagrodę Marszałka Województwa Podlaskiego za całokształt działalności sportowej. Był też doceniany przez PZLA – przyznano Mu tytuł – Zasłużonego Trenera PZLA. Gdy prowadził z sukcesami Piotra Berestiuka, w 1997 roku otrzymał z rąk  ówczesnego Ministra Sportu – Nagrodę Indywidualną II stopnia za szczególne osiągnięcia w pracy szkoleniowej w dziedzinie kultury fizycznej.

Spoczywaj w pokoju!

» Główny sponsor

Logo stopka
Klub Sportowy "Podlasie"
15-465 Białystok, ul. Włókiennicza 4
tel. 85 652 05 25, fax. 85 652 05 25
e-mail: info@kspodlasie.pl